Üretim Verimliliği. Yalın Üretimi Öğrenin.

Üretim yapan firmalar için bulut tabanlı bir üretim verimliliği yazılımdır.

Makinelerinizi ve üretim ekipmanlarınızı akıllı hale getirip  Endüstri 4.0’a geçişinizi sağlıyoruz.

İletişim

Artan şeffaflık

 •      Fabrika kat işlemlerini görselleştirin ve OEE’yi izleyin
 •      Benchmark imalat performansı
 •      Daha hızlı tepki verin ve üretim gecikmelerini ortadan kaldırın
 •      Maliyet hesaplaması için doğru verileri al

Tüm Makine ve Üretim Ekipmanı ile Uyumlu

40 adet IO pini bulunan özel mikro denetleyicimiz marka model bağımsız tüm makineler ile uyumludur. Bu sayede her tür makineye kolaylıkla entegre edilip devreye alınabilmektedir. Entegre edildiği makinelerde ne tür bilgiler okuyacağı tamamen işletme ihtiyaçlarıyla sınırlıdır. Çalışma hızı,  üretim miktarları, performans, duruş, hata ve model bilgileri standart olarak sağlanmaktadır. Ayrıca mikro denetleyici piyasadaki tüm sensör, röle, barkod okuyucu vb. cihazları destelemektedir. Bu sayede üretim mekinesi tarafından sağlanamayan bilgiler harici cihazlarla kolaylıkla alınabilmektedir.

Güçlü Veri Mimarisi & Bulut Bilişim Desteği

Toplanan verileri kablosuz ağ bağlantısı ile sunucunuza gönderilir. Sunucu üzerinde çalışan servis uygulamamız verileri SQL veri tabanında depolar. Daha sonrasında raporlama sistemimiz üzerinden dilediğiniz veriye dünyanın her yerinden kolayca ulaşırsınız.

Bulut üzerinde tüm analitik ve çözümleremeler yapılıp anlık  haberleşme sağlanır.

Takip Gömülü Yazılım

Yazılım denetleyicinin dahili depolama alanını kullanarak okunan verileri 90 günü aşkın süre sunucuya göndermeden tutabilir. Bu sayede denetleyiciler network kesintisi veya sunucu hatalarından etkilenmeden offline çalışabilir. İletişim tekrar sağlandığında depolanan bilgiler sunucuya gönderilir.

Entegre yazılım son derece performanslı ve stabil çalışır. Veri okuma ve sunucuya gönderme 100ms nin altında bir sürede tamamlanır. Ayrıca enerji tüketimi konusunda oldukça başarılıdır.

 Raporlama, Analiz, Anlık Bildirim  SMS & Email

Makinelerden toplanan veriler İş Zekası anlık takip ekranları  üzerinde kolayca görüntülenir. Sistem işinizi kolaylaştıracak bir çok hazır raporla gelir. Bu raporlar dışında ihtiyaç duyacağınız özel raporlar hızlıca sisteme eklenir. Daha önce edinmeidğiniz öngörüler ve iyileştirme fırsatları yakalamaya başlarsınız.

Raporlama sistemine masaüstü, web ve mobil cihazlardan ulaşabilirsiniz. Bu sayede dünyanın her yerinden üretim tesisinizi canlı olarak izleyebilir ve geçmiş raporları görebilirsiniz.

Ayrıca sistem önemli durumlarda kişileri SMS ve mobil bildirim kullanarak uyarmaktadır. Böylelikle tesiste gerçekleşen herhangi bir arıza vb. durumunda anında haberdar olursunuz.

Anlık Makine Durumu Takibi

Makinenizi üretimde mi yoksa duruta mı  olduğunun gösterilmesini sağlar.

Üretim Verileri Kontrolü

üretim adetlerini, performans oranlarını, toplam duruş sürelerini, sipariş/model/varyant/beden ve operatör bilgileri dakikalık

Verimsiz ve Hatalı üretim yapan Makineler anında farkedilir ve süreç kontrol altına alınır.
Operatörün düşük performans ve fazla hata
Hangi vardiya ve saatlerde daha düşük performans
Anlık Üretim Perfromanslarını görüntüleyin
Rutin şekilde randımansız çalışan personeller ile ilgili hızlı ve doğru kararlar
Çalışanlardan kaynaklı yavaşlıklar ve hatalar engellenerek toplam üretim randımanı %25-%35 artacak
Makinelerdeki randıman ve hata sorunları büyümeden tespit edileceği için ürün kalitesi önemli ölçüde artacak.
Doğru makineye doğru zamanda müdahele etme şansınız olacak ve bakım maliyetiniz azalacak.
Sipariş Yönetimi ,Üretim Planlama, Üretim & Termin Takibi
 • Özellikle yabancı müşterilere ihracat yapan firmalar için doğru planlama ve termin oldukça önemlidir. Sistem her bir siparişin anlık ve toplam üretimlerini geç olmadan görmenizi sağlayarak doğru zamanda doğru kararlar almanızı sağlayacak.
 • İlk aşamadan başlayarak her bir üretim departmanında üretimler (sipariş, model, varyant ve beden) bazında otomatik takip edilecek. Bu sayede fazla üretim, gecikme ve benzer olumsuzluklara önceden müdahele edebileceksiniz.
 • Sistem adetleri otomatik sayacağı için makinelerden çıkan ürünleri sisteme işlemek veya okutmak için kullandığınız elemanlar ve ekipmanlar boşa çıkacak.
 • Sistem üretimleri tek tek elektronik olarak sayacağı için %100 oranında adet doğruluğu sağlanacak. Bu sayede yanlış sayım veya tartımdan kaynaklı son dakika krizlerinin önüne geçilecek.
Kalite Yönetim Takibi
 • Üretim adetleri anlık ve doğru sekilde takip edileceği için diğer bölümlerdeki yığılmaların önüne geçebileceksiniz. Bu sayede üretim hattınızı en verimli biçimde 100% emin olduğunuz ürünler istenilen kalitede  kullanarak karlılığınızı arttırabileceksiniz.
 • Anlık ve doğru veriler ile çalışacağınız için daha iyi bir planlama yapma şansınız olacak. Bu sayede fason firmalara iş verme gerekliliği azalıp ürün kaliteniz ve karlılığınız artacak.
 • Kaliteli ürün üretip zamanında teslim etme oranınız artacağı için müşteriler tarafından diğer rakiplere göre daha çok tercih edilen bir firma olabileceksiniz.